ISO 9001 Kalite Belgesi

 

ISO 9001 Kalite Belgesi

ISO 9001 standardı, Kalite Yönetim Sistemi ile ilgili genel gerekleri açıklayan uluslar arası bir referanstır. Bununla birlikte bu standartlar, ancak ilgili kuruluşun mevcut yapısına, sektörüne, müşteri yapısına ve seviyesine uygun olarak tasarlanmalı ve uygulamaya alınmalıdır.

KYS, sadece belge almak amacıyla, katılım sağlanmadan ve şablon ve kopya dokümanlarla oluşturulduğunda, insanları bezdiren yoğun prosedür ve kayıt yükü, gerçek nedeni ve gereği anlaşılmadan yapılan hantal işlemler, bitmeyen toplantılarda çekişmeler firmalara gereksiz külfet ve maliyete neden olabilmektedir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ölçek büyüklüğü ne olursa olsun tüm işletmelerde, sağlayabileceği faydalar şu şekilde özetlenebilir;

- Müşteri odaklı bir proses/ürün geliştirmeyi, sağlayarak, tüketici tatminini sağlar
- Uluslar arası geçerliliği olduğundan kuruma uluslar arası bir kimlik kazandırır
- Gelişmeye açık bir sistem olup, ürün/proses kalitesinde sürekli gelişmeye olanak sağlar
- Daha büyük bir tüketici kitlesine ulaşabilme olanağı sağlar,
- Prosesin zayıf noktaları tespit edilir, oluşabilecek hata ve uygunsuzlukların önceden tespit edilmesine olanak sağlar.
- Standardın gerekliliklerini karşılayan sektörel kalite kontrol faaliyetlerini girdi/proses/son kontrol bazında gerçekleştirir. 
E-Bültenimize katılın yeniliklerden haberdar olun

Çalışıyor...
   
Ana Sayfa  •  Hizmetlerimiz  •  Hukuk  •  Sıkça Sorulan Sorular  •  Evraklar - Formlar  •  İletişim  •  HDF DANIŞMANLIK © 2019
Bizimişimiz